گاهی شکستن یک وسیله کوچک در منزل می تواند برخی از کارهای ضروری را مختل کند و می توان با استفاده از یک تکه کوچک از چسب دو طرفه یک مشکل بزرگ را حل کرد .

برای همه ما این اتفاق افتاده که به فکر قرار دادن اجسامی بر روی سطوح باشیم و بخواهیم آنها را با سوراخ کردن و با کمک پیچ یا نخ به هم متصل کنیم .در این زمان است که انواع چسب دوطرفه به کمک ما می آید. با توجه به کیفیت بالا و سهولت در کارایی این چسب هاست; که برای پیوند زدن دو شی با متریال های مختلف; به جای جوش دادن و سوراخ کردن ابزارها و استفاده از میخ و پیچ و پرچ و دریل کاری; از چسب های دوطرفه استفاده میشود‌.


ساختار چسب دو طرفه

 چسب های دو طرفه در رنگ ها و ابعاد مختلفی تولید و ارائه می شوند. آنها در ضخامت های مختلفی نیز بنابر کاربرد مشتری ساخته می شوند. چسب ها در ابتدا لایه نازکی هستند که توسط لایه دیگری به نام کریر که حامل چسب هستند; پوشش داده می شوند. سپس توسط روکش هایی از کاغذ یا فیلم از چسبیدن آنها به هم خود داری می کنند. فیلم های مورد استفاده در آنها; از مواد مختلفی ساخته می شود. سپس آنها را به سه صورت رول کردن ، ورقه ای یا تکه ای به دست مصرف کننده می رسانند.


انواع چسب های دو طرفه

 این محصولات در انواع سایز ، ضخامت ، قدرت چسبندی ، مقاومت و پایداری با شرایط آب و هوایی ، استقامت در برابر حرارت و… با هم دارای تفاوت هایی هستند که انها را به چند دسته بنابر نیاز بازار و مشتری تقسیم بندی می کنند یکی از پرکاربردتری چسب های دوطرفه که برای مصارف خانگی کاربرد زیاد و محبوبیت بالایی در بین مردم دارند چسب های شیشه ای یا ژله ای است . یکی از بهترین برند های چسب دوطرفه برند تزا یا Tesa آلمان می باشد که فروشگاه چسب شاه کرم ارائه دهنده ی انواع چسب های دوطرفه با قیمتی ارزان می باشد.


قابلیت های چسب دو طرفه

امروزه چسب های دو طرفه این امکان را به مصرف کننده می دهد که; دو اتصال را بدون خوردگی و یا سوراخ کردن آنها انجام دهند. گاهی برای چسباندن آینه یا شیشه ای به سطوح آنها با ایجاد ضربه با اجسام تیز شکسته می شوند. اما چسب های دو طرفه از این خسارت ها جلوگیری می کنند. آنها قابلیت چسبندگی بالای در نگهداری اجسام سنگین دارند و به صورت نامرئی در پشت یا بین دو وسیله باقی می مانند.


کاربرد چسب دوطرفه در چسباندن موکت

اغلب موکت ها یا فرش ها بر روی سطوح سرامیکی ایستادگی خوبی ندارند. آنها دائم جا به جا شده و حس خوشایندی برای زنان خانه دار ندارند. با قرار دادن تکه ای از چسب دو طرفه در زیر فرش مخصوصا گوشه های موکت یا فرش و چسباندن در کف خانه یا راه پله می توان موکت را با کف خانه فیکس کرد و به خوبی با عدم حرکت و جابجایی آنها روبرو شد .